Orgel

Het kabinetorgel is gebouwd in Schotland door de bekende orgelmaker Mirrlees te Glasgow. In het orgel zijn bij restauratie papieren gevonden uit 1832.

Rond 1960 is het gerestaureerd door de Hr. Venema uit Kampen. Hendriksen & Reitsma, orgelbouwers te Nunspeet, hebben in 2005 werkzaamheden verricht aan de pijpen en de windvoorziening.

De onder- en bovenkas met klassieke kroonlijst is witgeschilderd. De bovenkas heeft twee afsluitbare deuren. Bij het openen van de deuren zijn drie pijpvelden zichtbaar met aan de bovenzijde en bij de voeten van de pijpen ornamentering. In de onderkas bevindt zich de magazijnbalg en de windmachine.

De maten zijn plm. 2450 mm hoog, 1450 mm breed.

De diepte 620 mm (kas)+ 700 mm (pedaal) is plm 1300 mm diep.

Inventarisnummer: Orgel-1
Categorie:
Afmetingen: hoogte: 245 cm
Afmetingen: breedte: 145 cm

Aantal aanvragen: 1
U kunt reageren tot 01-10-2018

Aangevraagd door:

#Tijd
1.11:54:12 (20-3)