Doopschelp: Hartvormige doopschelp met een gelobde rand en verdiepte spiegel. Handvat in de vorm van een breedarmig Latijns kruis met op de verticale kruisbalk in reliëf een anker, dat aan de onderzijde uitloopt in twee krullende voluten. Kuis, anker en hart zijn symbolen van Geloof, Hoop en Liefde.
Mogelijk is dit de doopschaal die afkomstig is van de St. Lambertusparochie te Kralingen, Rotterdam (Zie literatuur: Theresiakapel: 1928-1978 R.K. Theresiakapel te Hoogkerk, Hoogkerk 1978.)
MEESTERTEKEN:
- letters-AB en Andreaskruis in liggende rechthoek (=A.Th.A.J van Berkel, Utrecht, 1918-1930, Meestertekens 1, nr. 125)
MERKEN:
- jaarletter S (=1928)
- Minervakopje + B (= waarborgkantoor Utrecht)
- lopend leeuwtje + ? (=tweede gehalte zilver)
Bord:
Bord met strakke decoratie. Rand is decoratief uitgevoerd in een eenvoudig gelobde vorm. MERKTEKENS: In rand: “260” “236”.
Doopschelp + bord
Inventarisnummer: | 78/23 |
Categorie: | |
Inventaris nummer rapport SKKN: | 908-2 |
Materiaal: | Zilver |
Afmetingen doopschelp: | b. 15 x d. 9 cm |
Afmetingen bord: | |
Maker: | A.Th.A. J. van Berkel |
Conditie: | matig |
Datering: | 1928 |
Aantal voorwerpen: | 2 |
Aangevraagd door:
# | Tijd |
1. | 20:14:07 (30-3) |